Szanowna Pani prezydent Łodzi, zwracamy się do Pani w związku z trwającą epidemią. Prosimy wziąć pod uwagę nasze propozycje dotyczące ułatwień dla pieszych Na podstawie art. 241 Kodeksu postępowania administracyjnego, w związku z wejściem w życie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 697), składamy wniosek o umożliwienie mieszkańcom należytego wykonania zapisów §17 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia. Ów przepis nakazuje zachowanie między pieszymi odległości nie mniejszej niż 2 metry od siebie. Tymczasem na terenie Łodzi na wielu…
Jak ostatnia dekada w Łodzi ubiegła pod względem kształtowania się cen za transport zbiorowy w Łodzi (głównie MPK) w Łodzi, a jak zmieniały się ceny za parkowanie w analogicznym okresie
Chcąc zmieniać nastawienie mieszkańców, postanowiliśmy ruszyć z kampanią informacyjną AutoSTAĆ.pl - chcemy udowodnić, że obecnie posiadanie samochodu nie jest niczym ekskluzywnym, a jeżdżenie nim po centrum miasta to marnotrastwo. Stać Cię na to?
Łódzka Policja wraz z Zarządem Dróg i Transportu sprawdziła poziom zabezpieczeń oraz stan oznakowania w okolicach łódzkich szkół. Poprosiliśmy o rekomendacje będące efektem tej kontroli.
ZAKOŃCZONY! Projekt Bezpieczne Miasto Inna droga miał za zadanie zwiększyć wpływ mieszkańców Łodzi na decyzje i działania, zwiększające bezpieczeństwo ruchu drogowego i podnoszące jakość przestrzeni publicznej. Projekt został realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatywa na Rzecz Przyjaznego Transportu (IPT) w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z funduszy EOG. Działania są prowadzone w latach 2014-2016 obejmowały działalność edukacyjną (spotkania dla mieszkańców), konsultacyjną (warsztaty) oraz doradczą (wsparcie dla indywidualnych mieszkańców). zaangażowanie ludzi: 3 koordynatorów; kilkunastu ekspertów; grono wolontariuszy zaangażowane finanse: 285 000 zł
Od 1 stycznia 2016 roku ważność biletów MPK-Łódź wraca do stanu sprzed wielkich remontów. Kto na tym zyska a kto straci?
Na zaproszenie Stowarzyszenia Rowery Szczecin, mogliśmy uczestniczyć w spotkaniu z tamtejszymi przedstawicielami urzędów i władz, na temat wprowadzania stref uspokojonego ruchu.
To wydarzenie dedykowane wszystkim, którym bliski jest zrównoważony rozwój miast. We wrześniu odbędzie się pierwsza edycja wydarzenia w Łodzi. Mieszkańców miasta zachęcamy do przyjazdu w tym dniu rowerem do pracy, a potem liczymy, że dołączą do naszego przejazdu. Jeśli ktoś nie posiada własnego roweru, będzie zapewniony rower publiczny Garnitury na rowery to przejazd rowerowy połączony z dyskusją o przestrzeni miejskiej – będziemy rozmawiać o infrastrukturze rowerowej, komunikacji, planowaniu przestrzennym, architekturze pod kątem potrzeb rowerzystów i problemach związanych z poruszaniem się po mieście. Garnitury na rowery to próba odpowiedzi na pytanie w jakim kierunku będzie rozwijało się miasto i czy będzie…