365 dla Łodzi

Subskrybuj

Oświadczenie
captcha 

365. dla Łodzi to codziennie coś nowego, coś o Łodzi oraz przeszłości miasta. Każdy dzień może być ciekawy w Łodzi. Oto nasz łódzki kalendarz internetowy

Opis:

Rozpoczęliśmy ten projekt w 2011 roku od opublikowania listy 365 aktywności, które może wykonać każdy obywatel (np. uśmiechnę się do współpasażera w tramwaju, będę segregować odpady, poznam historię osiedla na którym mieszkam, pójdę na lokalny festiwal, zrobię zdjęcie w parku itp). Inspiracją dla nas była lista"100+ rzeczy, które można zrobić, by budować kapitał społeczny", stworzona przez Social Capital in New Hampshire - New Hampshire Charitable Foundation.

W 2012 roku powstała dodatkowo aplikacja na portal społecznościowy facebook, która "losowała" aktywność na dany dzień. 

W 2015 roku - chcą połączyć działalność obywatelską z szerzeniem wiedzy o mieście - zmodyfikowaliśmy projekt. Od 1 stycznia 2015 roku codziennie publikujemy "kartkę z kalendarza" która zawiera nie tylko pomysł dla mieszkańców Łodzi, informacje o wschodzie i zachodzie słońca, ale także fakty historyczne dotyczące naszego miasta. Kiedy urodził się Ślepy Maks, kiedy Bałuty przyłączono do Łodzi, kiedy rozpoczęto budowę pierwszej elektrowni, kiedy na łódzkich ulicach pojawiły się latarnie a kiedy sygnalizacja świetlna, kiedy postawiono kolejne rzeźby na szlaku Łodzi Bajkowej itd.

Realizacja:

  • zaangażowanie ludzi: 7 wolontariuszy
  • zaangażowane finanse: 0 zł