Piesza Łódź

Subskrybuj

Oświadczenie
captcha 

Do Fundacji Fenomen dołączyłem w 2014 r. jako praktykant i wolontariusz. Możliwość wpływu na estetykę i bezpieczeństwo drogowe Łodzi oraz realizacja zainteresowań sprawiły, że zostałem na dłużej. W ramach fundacji jestem zaangażowany w zwalczanie chaosu reklamowego oraz poszerzanie świadomości na temat planowania przestrzennego w Łodzi.  Jestem absolwentem gospodarki przestrzennej na Politechnice Łódzkiej.  Działam również jako wikipedysta, upowszechniając wiedzę nt. Łodzi, a także pasjonuję się górskimi wycieczkami, zwiedzaniem miast i wsi oraz interesuję się ochroną zabytków.

W 2016 roku zostałem członkiem Rady Programowej fundacji, wcześniej jako wolontariusz. Zajmuje się sprawami polityki transportowej. W trzecim sektorze działam od roku 2012 - byłem jednym z założycieli Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości na Wynajem Mieszkanicznik, które obecnie zrzesza ponad 1000 członków. Moim marzeniem jest by Łódź codziennie zmieniała się na miasto bardziej przyjazne mieszkańcom i by jakość życia łodzian była coraz lepsza.

Z Fundacją Fenomen jestem związany od ponad 5 lat. Przez ten czas spotkałem wielu interesujących i pełnych zapału do działań ludzi. Nie zawsze musimy się ze sobą zgadzać, ale łączy nas wspólny cel, jakim jest poprawa jakości życia w naszym mieście – i to niezależnie czy jest się kierowcą, rowerzystą czy pieszym. Z satysfakcją patrzę na stosowane w Łodzi rozwiązania, które dziś wydają się oczywiste, a które jeszcze kilka lat temu spostrzegane były jako "nierealne ciekawostki". W fundacji zajmuję się przede wszystkim nagrywaniem i obróbką materiałów filmowych. Służę również pomocą w różnych sprawach technicznych związanych np.z konserwacją sprzętu nagłośnieniowego czy naprawianiem rowerów.  Podejmuję się również tłumaczenia tekstów na język angielski oraz modelowania 3D

Z Fenomenem jestem związana od samego początku istnienia organizacji, a nawet wcześniej - współtworzyłam statut, nazwę (;)) i linię programową fundacji. Przez pierwsze dwa lata pełniłam funkcję Prezeski Zarządu, jestem współautorką wielu projektów Fenomenu, zwłaszcza z obszaru zrównoważonego transportu oraz społeczeństwa obywatelskiego. Obecnie w fundacji odpowiadam przede wszystkim za kwestie programowe. Bliska jest mi idea demokracji bezpośredniej oraz tezy o mieście Kongresu Ruchów Miejskich. Marzę o Łodzi przyjaznej rowerzystom i zachęcającej do wspólnego działania. Na co dzień rowerzystka miejska, dla relaksu biegam i uczę się języka koreańskiego.

W Fundacji Fenomen działam od 2013 roku. Jestem członkiem rady programowej. Pomagam w opowiadaniu o tym co robimy, prowadzę zajęcia w ramach Rowerowej Szkoły i wspieram Zarząd w ich działaniach. Chcę zmieniać miasto żeby było bardziej przyjazne dla wszystkich mieszkańców i mieszkanek w tym dla osób z niepełnosprawnościami.

W wolnym czasie jestem instruktorem harcerskim w ZHP i zmieniam świat na lepszy.