Biblio1

 

Nowa biblioteka na Boya-Żeleńskiego

20 lipca zostanie otwarta nowa filia Biblioteki Miejskiej w Łodzi. To jedna z dwóch łódzkich książnic odnawianych w ramach projektu modernizacji. Dzięki dofinansowaniu już zaszło mnóstwo zmian: mamy nowy katalog zbiorów, kartę biblioteczną, wspólną stronę dla wszystkich miejskich bibliotek. Podczas konferencji prasowej Urząd Miasta Łodzi pozwolił zajrzeć do jeszcze niewyposażonej, ale wiele obiecującej filii na Bałutach.

 

Biblio2

 

Estetycznie wyposażone wnętrza, gustowna kolorystyka i kojący widok z okien pozwalają sądzić, że będzie to doskonałe miejsce dla czytelników w każdym wieku. Jest kącik dla maluchów i wygodne fotele dla nieco starszych. Załoga biblioteki obiecuje, że lada dzień puste regały wypełnią się nowym księgozbiorem. Projektanci natomiast zapewniają, że nowa filia przyciągnie do biblioteki tych, którzy do tej pory tu nie zaglądali - młodzież.

 

Biblio3

 

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Biblioteki Miejskiej w Łodzi. Ufamy, że nie ma, że #niedasie to podejście, które na zawsze odmieni oblicze łódzkich książnic.