rowery

Rozpoczynamy realizację projektu „Rowery dla Brześcia”. Naszym białoruskim Partnerem jest Stowarzyszenie ZaVeloBrest.

Celem jest wsparcie trzeciego sektora w Brześciu w zakresie:

• tworzenia strategii działania i rozwoju organizacji,
  • planowania i organizacji imprez masowych,
  • angażowania wolontariuszy,
  • zwiększenia poziomu świadomości mieszkańców miasta na temat korzyści, jakie płyną z transportu rowerowego.

Mamy w planach:

1. Wizytę białoruskich partnerów w Łodzi. Przyjadą do nas już wkrótce, 2 września 2018 r. i zostaną tu przez tydzień. Spotkają się z organizacjami pozarządowymi, urzędnikami, wezmą udział w organizacji Ogólnopolskiego Zlotu Rowerów Cargo oraz zapoznają się z infrastrukturą rowerową miasta.
  2. Przekazanie Stowarzyszeniu ZaVeloBrest roweru cargo, który najprawdopodobniej będzie pierwszym rowerem tego typu w Białorusi.
  3. Warsztaty w Brześciu z zakresu rozwoju NGO.
  4. Opracowanie strategii działania i rozwoju organizacji partnerskiej.
  5. Organizację wydarzenia podsumowującego projekt w Brześciu.

ritaa

Projekt “Rowery dla Brześcia” współfinansowany jest ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu RITA-Przemiany w regionie, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji