Aktualności

Subskrybuj

Oświadczenie
captcha 

Już za 2 miesiące wybierać będziemy gospodarza naszego miasta. Kampania powoli nabiera przyspieszenia, pojawiają się nowi chętni na stanowisko prezydenta Łodzi.

Chcemy w sposób systematyczny przyjrzeć się temu, co proponują nam - łodzianom - w ramach swoich programów wyborczych politycy starający się o najważniejszy urząd w mieście. Ruszył zatem fenomenalny monitoring kandydatów!

Aby łatwiej było zapoznać się z propozycjami starających się o fotel prezydenta miasta przygotowaliśmy listę interesujących nas najbardziej kwestii związanych z Łodzią i poprosiliśmy znanych już kandydatów o wypełnienie szczegółowej ankiety, która pomoże przedstawić ich życiorys, dokonania, poglądy oraz wizję miasta w czasie prezydentury. Z uwagi na obszar zainteresowań Fundacji objęliśmy ankietą jedynie wybrane obszary programowe, wykluczając takie zagadnienia jak edukacja, zdrowie, bezpieczeństwo publiczne.

Treść ankiety wysłanej do kandydatów dostępna na stronie monitoringu. Na odpowiedzi czekamy do 4 października.

Oczywiście w miarę pojawiania się nowych kandydatur będziemy uzupełniać listę "odpytywanych".

Po co prowadzimy monitoring?

Uważamy, że każdy łodzianin ma prawo spokojnie i rzeczowo przeanalizować obietnice wyborcze, które nie powinny kończyć się jedynie na pustych sloganach z plakatów. Chcemy, by w wyborach zderzyły się ze sobą nie tylko medialne wizerunki ale przed wszystkim konkretne wizje rozwoju miasta.

Chcemy także, by wraz z końcem kampanii nie odeszły w cień złożone publicznie nam, wyborcom,  deklaracje. Chcemy, by przyszły prezydent wywiązał się z zawartej z łodziami umowy o pracę. Dlatego dokumentować będziemy kto i co obiecuje - oraz - jak swoje deklaracje wypełnia!

Strona monitoringu www.prezydent.dlalodzi.info