Aktualności

Subskrybuj

Oświadczenie
captcha 

Mottem fundacji jest wspieranie ludzi z pasją, by mogli zmieniać swoje otoczenie. Dlatego gdy zgłosiła się do nas grupa mieszkańców chcących własnymi siłami poprawić wygląd swojego podwórka, nie musieliśmy się długo zastanawiać by wesprzeć ich inicjatywę.

Wcześniej mieszkańcy kamienicy wykonali już remont podwórka, ocieplili część kamienicy, a także zorganizowali rowerownię i piwnice. W ramach projektu, którego opiekunem była nasza fundacja, postanowili stworzyć ogród na podwórku przy ul. Kościelnej 4. Posadzili ponad 80 roślin, założyli oświetlenie, zamontowali system nawadniania ogrodu, a także przygotowali teren pod postawienie pergoli oraz rusztowania dla roślin pnących. Wszystkie działania były zainicjowane i wykonywane przez samych mieszkańców. Przy okazji realizacji zadania, w kamienicy wdrożona została również selektywna zbiórka odpadów i przeprowadzone zostały spotkania integracyjne dla mieszkańców. Sąsiedzi zaangażowali się nie tylko w same prace, ale także w bieżące dbanie o ogród m.in. regularne podlewanie roślin. Efekty projektu możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Na tym jednak nie koniec, powstał już plan prac na rok 2020, który zakłada budowę pergoli i rusztowania na rośliny pnące, wkopanie beczki na deszczówkę oraz wyłożenie ogrodu grysem.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wesprzeć mieszkańców w realnej zmianie ich otoczenia. Jeżeli Ty też chcesz sprawić by Łódź była bardziej przyjazna do życia, zgłoś się do nas - postaramy się pomóc w zrealizowaniu Twojego pomysłu.

Projekt dofinansowano ze środków zadania Miejski Program Mikrograntów 2019 finansowanego ze środków Budżetu Miasta Łodzi oraz Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 realizowanego przez Centrum OPUS.