Aktualności

Subskrybuj

Oświadczenie
captcha 

5 czerwca 2018 r. to data, która w historii Odjazdowego Bibliotekarza zapisze się już na zawsze. Pierwszy raz jako ogólnopolski organizator akcji zaprosiliśmy do miasta narodzin rajdu, czyli do Łodzi, lokalnych Organizatorów. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń, szukania inspiracji oraz poznania wielu pozytywnie zakręconych ludzi :)

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie "sprzedali" kolejnego nietypowego pomysłu na aktywizowanie lokalnej społeczności. Fundacja Fenomen jest partnerem międzynarodowego projektu Body&Mind Academy, w którym tworzymy materiały dla osób pracujących z seniorami. W wyniku współpracy 4 organizacji powstanie podręcznik, aplikacja oraz filmy instruktażowe, które pomogą aktywizować umysł i ciało. Koncepcja świetnie koresponduje z naszym rajdem, bo Odjazdowy Bibliotekarz to przecież doskonały przykład na łączenie aktywności ruchowej i intelektualnej.

 

RELACJA

9 lat Odjazdowego Bibliotekarza - wspominamy, dzielimy się know how

 

Fot. Jarosław JędrychProjekt „Body&Mind Academy” jako przykład działań łączących aktywność intelektualną z ruchową

 

Fot. Jarosław Jędrych2

 

Warsztat nr 1. Jak pracować z dorosłymi? Aktywizacja psycho-ruchowa

 

aktywizacjaMind

Warsztat nr 2. Jak pracować z dorosłymi? Aktywizacja społeczna

 

aktywizacjaSocial

 

 

 

EU flag Erasmus vect POSSpotkanie współfinansowane ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus+ Partnerstwa Strategiczne (KA2), nr 2017-1-PL01-KA204-038565.
Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za przekazywane treści.