Aktualności

Subskrybuj

Oświadczenie
captcha 

Na potrzeby Miejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przygotowaliśmy zestawienie skrzyżowań i przejść dla pieszych, na których w ostatnich dwóch latach doszło do największej liczby zdarzeń drogowych. Szczególnie przypatrzyliśmy się zdarzeniom w nocy

Na ostatnim posiedzeniu MRBRD zwróciliśmy uwagę na wysoką wypadkowość na łódzkich ulicach w których udział biorą piesi. Zwykle do tych wypadków dochodzi na przejściach dla pieszych. Zaleciliśmy zwrócenie szczególnej uwagi na te miejsca. Jednak taka analiza musi zająć czas, ale w międzyczasie można podjąć doraźne działania, które mogą wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa. Korzystając z doświadczeń jakie wynieśliśmy z wykładu i spotkania z panią dr inż. Wiesława Pabjańczyk z Politechniki Łódzkiej w ramach projektu Inna Droga - Bezpieczne Miasto, zasugerowaliśmy przypatrzenie się miejscom w których dochodzi do wypadków w nocy. Jednocześnie będziemy rekomendowali jak najszybsze doświetlenie tych miejsc. 

Z tego też względu wzięliśmy na warsztat dane z Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji Policji, przy udziale naszych wolontariuszy (jednym z nich jest Maciej Walczak - autor strony z mapami), a także wolontariuszek z gimnazjum salezjańskiego, stworzyliśmy mapy z naniesionymi danymi. Po analizie danych wyłania się obraz miejsc, które aktualnie potrzebują poprawy. 

Tak zwana mapa ciepła zdarzeń drogowych z 2014 i 2015 (noc)

Poniżej mapa ze wszystkimi nocnymi zdarzeniami drogowymi w których udział brali piesi, zanotowanymi przez Policję. Na mapie siatką każdy kwadrat to pole 300x300m, także czasami na jeden kwadrat łapie się kilka skrzyżowań. To bardzo ładnie pokazuje obszar którym należy się zająć

Mapa z naniesioną liczbą zdarzeń drogowych w nocy (2014 i 2015)

Stworzyliśmy także ranking najbardziej niebezpiecznych miejsc. W tym celu wyeliminowaliśmy miejsce gdzie do zdarzeń doszło mniej niż dwa razy w ciągu dwóch lat (2014 i 2015)

Lokalizacja Liczba zdarzeń
Kościuszki/Struga 7
Sporna/Wojska Polskiego 4
Lutomierska/Bazarowa 4
Limanowskiego / Sierakowskiego 3
Złotno/Siewna/Krakowska 3
Kościuszki/Zielona 2
Limanowskiego 6 - Bałucki Rynek 2
Franiszkańska / Zawiszy 2
Łagiewnicka 284 2
Wojska Polskiego / Obrońców Westerplatte/Widok 2
Pomorska/Matejki 2
Pomorska/Tamka 2
Zielona/Żeromskiego 2
1 maja/Pogonowskiego 2
Retkińska/Wileńska 2
Wyszyńskiego - Blok 270 (przy przystanku MPK) 2
Wyszyńskiego / Bandurskiego 2
Narutowicza/Kopcińskiego 2
Przybyszewskiego/Puszkina 2
Rokicińska 390 2
Kilińskiego/Poznańska 2
Wólczańska/Sieradzka 2
Dąbrowskiego/Siemiradzkiego 2
Dąbrowskiego/Podgórna 2
Tatrzańska/Dąbrowskiego 3
Tatrzańska/Broniewskiego 2
Kraszewskiego 30 2
Tuszyńska/Paderewskiego 2
Dachowa/Rzgowska 2
Przybyszewskiego/Tatrzańska 3
6 sierpnia/Kościuszki 1 na przejściu, drugie prawdopodobnie też
Kasprzaka/Powstańców Wielkopolskich  2