Aktualności

Subskrybuj

Oświadczenie
captcha 

W minioną sobotę zakończyła się dwudniowa wizyta studentów i opiekunów z Koła Naukowego Studentów Gospodarki Przestrzennej "KUL Gospodarze" z Lublina. Mieliśmy okazję im towarzyszyć

Celem wizyty było zaznajomienie się ze zmianami toczącymi się w naszym mieście. Dlatego też studenci odwiedzili m.in. Miejską Pracownię Urbanistyczną. W sobotę zaś odwiedzili punkt widokowy na budowany dworzec PKP Fabryczna oraz okalające budynki EC1. 

Następnie zwiedzający udali się na pobliską ul. Traugutta gdzie działa woonerf. Tutaj prezentację, jak doszło do zmian w naszym mieście które dały efekt w postaci podwórców miejskich, wygłosił prezes fundacji Hubert Barański. 

Następnie spacer ulicą Piotrkowską, przez dziedziniec Urzędu Miasta, park Sienkiewicza, przez muzeum kinematografii, do parku Źródliska i na osiedle Księży Młyn. Spacer zakończył się w ogrodach pałacu Herbsta. Ostatnim punktem wizyty był park Ocalałych. 

Wizytę zorganizował dr inż. Jan Kamiński z Katedry Projektowania Krajobrazu KUL, któremu dziękujemy za użyczenie fotografii. 

Wizyta na 15. piętrze Textilimpexu gdzie znajduje się punkt widokowy na NCŁ. Jest też makieta kwartału  Spacer wonnerfem ul. Traugutta Pamiątkowa fotografia na dziedzińcu muzeum kinematografii  Chwila w parku Źródliska, na odpoczynek od słońca i na rozmowy o Księżym Młynie